Balıkesir'de Spor TV Balıkesirspor Futbol 

Balıkesirspor Transferin Son Gününde 11 İsmi Kadrosuna Kattı

0 Paylaşımlar

TFF 1.lig takımlarından Balıkesirspor transferin son gününde yasağı kaldırarak 11 oyuncuyu renklerine bağladı. Balıkesirspor Başkanı Ümit Arslan kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında süreci anlatırken transferleri de açıkladı.

Balıkesirspor tesislerinde düzenlenen basın toplantısında Başkan Ümit Arslan son anda yaşanan gelişmelerden dolayı büyük zorluk çektiklerini belirtirken eski oyunculardan Okan Alkan’ın imza vermekten vazgeçmesi nedeniyle yaşanan sıkıntıdan forvet transferi gerçekleştiremediklerini söyledi.

Aydeniz Et Balıkesirspor’a isim sponsoru oldu

Balıkesirspor Başkanı Ümit Arslan toplantının başında yeni isim sponsorunu açıkladı. Balıkesirspor 2020-2021 sezonu için Aydeniz Et firması ile 1 Milyon TL bedelle isim sponsorluğu konusunda anlaşmaya vardı.

Balıkesirspor Başkanı Ümit Arslan’ın açıklamasından detaylar şu şekilde; “Toplantımıza geçmeden önce Balıkesirspor’umuzun isim sponsorluğu konusunda Aydeniz Et firması ile anlaştığını söylemek istiyorum. 1 milyon TL karşılığında isim sponsorluğu anlaşması gerçekleştirdik. Buradan Aydeniz Et firmasına desteklerinde dolayı teşekkür ediyorum camiamıza hayırlı olsun. 14 Ağustos 2020’den itibaren yaklaşık 45-50 gündür yönetim kurulumuzla beraber gecemizi gündüzümüze katarak Balıkesirspor’un UÇK dosyasını çözmek için büyük çaba harcadık. Bu süreçte 26 futbolcumuzla istişareler gerçekleştirdik. Görüşmeler yapılırken hem A planı hem B planı yapmak şartıyla süreci sürdürdük. Çünkü 26 futbolcunun UÇK dosyası faizleriyle birlikte yaklaşık 25.5 milyon TL civarıydı. Kulübümüzün de içinde bulunduğu durumu herkes biliyor. Geçen sene 38 milyonla devredilen kulübü 72 milyon borçla devraldık. Bununda üstesinden gelmek için en doğru yolu seçmeye çalıştık. İlk önce A şıkkımız devreye sokarak iç transferi gerçekleştirdik. Tamamladıktan sonra UÇK’ya ağırlık verdik.

Okan Alkan’a Sitem

Buradan Balıkesirspor’dan ekmek yemiş Balıkesirspor futbol oynamış 25 tane futbolcumuzun alnından öpüyorum. Vefalı davranış göstererek %10 ile imzaları veren tüm futbolcularımıza Balıkesir halkı adına teşekkür ediyorum. Ama tek bir şey söylemek istiyorum. Burada ekmek yemiş burada futbol oynamış ve burada hala annesi babası yaşıyor hala buraya geliyor Balıkesir’imizin suyunu içiyor. Adana’ya gittiğimiz halde kıymetli başkanlarının yanında aldığımız sözle bizi Balıkesir’e uğurlayan Okan Alkan’a sesleniyorum. 2 gün içerisinde ne oldu. Pazartesi bizi bu ateşin içine attın. Hiç mi Balıkesirspor’un hakkı yok. Bize niye bunu yaptın . Hiç mi bizim hatırımız yok. Dün 16.45’te bankalarının kapanmasına 15 dakika kala tüm alacaklarını ödeyerek hesabını kapattık. Ama söz verdiğimiz 25 futbolcuya bizim sözümüzü tutmamıza engel oldu. Biz hiçbir oyuncuya fazlasını ödemeyeceğimizi taahhüt ettik. Ben 25 futbolcumun hepsinin haklarını helal etmesini istiyorum.

11 İsimle Anlaşma Sağlandı

Balıkesirspor büyük bir camiadır. Hayırlısı ile UÇK sorununu çözdük ve transferlerimizi yaptık. Okan Alkan dosyasını da kapattık. Artık Okan’ın Balıkesirspor’dan alacağı bir kuruş yok. Transferlerimize gelelim. Gece 2 buçuğa kadar yönetim kurulumuz büyük mücadele verdi. Anlaştığımız oyuncular; “Uğur Aygören, Cumali Bişi, Doğa İşeri, Dersim Sahan Kaynak, Birol Parlak, Şahin Bayram, Bosse Adam Cedric Kore, İsmail Yüksek, Muhammed Ali Doğan, Oğuzhan Aynaoğlu, Abdulhamit Yıldız”
Balıkesirspor’umuza hayırlı olsun. Bu 11 oyuncunun maliyeti peşinat ve garanti ücretleri 1 milyon 625 bin TL. bu oyuncular 34 hafta futbol oynarsa bonuslarla birlikte toplam maliyetleri 3 milyon 464 bin TL. Biz Balıkesirspor’umuzu hak ettiği yere getirmek için mücadele ediyoruz. Bunun için buraya geldik.

Forvet Transferine Okan Alkan Engeli

Forvet transferi yapamamamızın nedeni Okan Alkan’ın imzayı geç vermesi. Bizim forvetimiz hazırdı. Okan Alkan dosyası ekimizi kolumuzu bağladı. Oyuncu da başka kulüple anlaştı. Bir oyuncu ile daha anlaşmıştık onda da son anda kulübü vermekten vazgeçti. Biz elimizden geldiği kadar mücadelemizi verdik. Çok şükür az maliyetli ve çoğu da eski oyuncumuz. Yarı dönemde de ne olacağı belli olmaz sonuçta bir dönem için imza aldık. Önümüz açık inşallah Ocak’taki UÇK’yı da çözeceğiz.

İlhan eker; “minimum bütçeyle maksimum verim almak istiyoruz”

Balıkesirspor Futbol Şube Sorumlusu İlhan Eker açıklamasında transferin bitimine saatler kala imzaların atıldığını ifade ederken minimum ücretlerle maksimum verim alınacak oyuncu grubunu kadroya dahil ettiklerini söyledi.

Futbol Şube Sorumlusu İlhan Eker; “Bizim takımımıza bizim bünyemize uyacak ilk önce ekonomik olarak daha sonra karakter olarak uygun oyuncuları kadromuza katmaya çalıştık. Son gün yapmamıza rağmen maliyetler ortada. Buraya bir 10 milyon daha bakiye koyulabilirdi geçen yıl olduğu gibi ama sonuç ortada minimum ücretle maksimumu almaya çalıştık. Transferin son günü saatlerle yarıştık. Anlaştığımız bir çok oyuncuyla da imzalayamadık. Rica minnet bir yere kadar tutabilirsiniz oyuncuyu. Ama artık 5’ten sonrada yapacak bir şey kalmadı. Biz kongrede verdiğimiz sözleri tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şeffaflık ve iyi yönetim sözü verdik bunları gerçekleştiriyoruz. Kime ne para ödeyeceğiz bunları bizden alabilirsiniz. Bu takımın yaşaması lazım. 4 maçta da çok iyi puan aldık. Daha fazlada alabilirdik. Bizim hedefimiz gelecek yıllarda Süper lig. Bu şehrin yeri Süper lig. . Herşeyi Balıkesirspor için yaptık. Kendimiz için istemediğimiz şeyleri Balıkesirspor için istedik. Oyuncuların ayağına gidip anlaşmalar sağladık. Sağolsun kimse de bizi kırmadı. Okan Alkan’ a da tepkimiz bu yüzdendi” şeklinde konuştu.

0 Paylaşımlar

İLGİLİ HABERLER

Leave a Comment

error: Content is protected !!