Amatör Futbol Süper Amatör Lig 

Reşadiyespor Başkanı İlkay Dedelioğlu: “Gerekli Tedbirler Alınmalı, Ligler Oynatılmalı”

0 Paylaşımlar

Süper Amatör Lig takımlarından Reşadiyespor’un Kulüp Başkanı İlkay Dedelioğlu, gerekli tedbirlerin alınması durumunda amatör liglerin oynatılmasının doğru bir karar olacağını söyledi.

Amatör futboldan birçok kişinin geçimini sağladığına dikkat çeken Başkan İlkay Dedelioğlu, bu süreçte amatör liglere gerekli desteğin verilmesini savundu.

Dedelioğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Covid -19 konusunda tüm dünya gibi ülkeleri bizim ülkemizde zorlu bir süreçten geçmektedir. Sağlık bakanlığımızın yönlendirmeleri ve milletimizin hassasiyeti ile bu süreci en az üzüntü ile atlatacağımıza inancımız tamdır. Ancak unutulmamalıdır ki futbol bir tutkudur, spordur ve sporcuların dirençleri daha fazladır. Gerekli tedbirler alınarak federasyonun desteği ile amatör liglerin oynatılmasının daha doğru olduğu düşüncesindeyiz. Futbola gönül verenleri, ailelerinin geçimine katkı sağlamak için bu sektörden para kazanan teknik direktör, yardımcı antrenör, futbolcu, masör ve malzemecileri de düşünmek ve üzmemek gerektiği kanaatindeyiz. Profesyonel liglerin geliri olmasına rağmen desteklenip oynatılabiliyorsa amatör liglere de gerekli destek verilmeli ve bu işe gönül verenler, hedefler koyarak yola çıkanlar küstürülmemeli, bu işten para kazananlarda mağdur edilmemelidir.

0 Paylaşımlar

İLGİLİ HABERLER

Leave a Comment

error: Content is protected !!