Balıkesir BŞB Spor Balıkesir'de Spor TV Basketbol 

Anıl Uyanık: “Büyükşehir Belediyespor Güçlü Bir Organizasyon”

0 Paylaşımlar

BALIKESİR’DE SPOR ÖZEL–Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Genel Menajeri Anıl Uyanık, Zane Knowles gibi önemli bir ismin kulübü tercih etmesinde, kulüp organizasyonun güçlü olmasının en büyük neden olduğunu söyledi.

Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele eden temsilcimiz Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’da yeni sezon hazırlıkları kulüp tesislerinde devam ediyor.

Bugün gerçekleştirilen antrenman sonrasında Balıkesir’de Spor’a özel açıklamalarda bulunan Genel Menajer Anıl Uyanık, takımın son durumu hakkında bilgiler verdi.

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında Gemlik’te özel bir turnuvada mücadele ettiklerini ve turnuvayı 3 maçta 2 galibiyet ile tamamladıklarını aktaran Anıl Uyanık, Federasyon Kupası öncesinde 1 hazırlık maçı daha yapmak istediklerini söyledi.

Uyanık, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Geçtiğimiz hafta Gemlik’te özel bir turnuvaya katıldık. Orada 3 maç oynadık. Turnuvanın oldukça verimli geçtiğini düşünüyorum. En önemlisi herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Maçların sonuçlarının çok önemli olduğunu düşünmüyorum. Takımları görme anlamında avantaj sağladı. Federasyon Kupası’ndan önce de 1 hazırlık maçı daha yapmak istiyoruz.”

“KARTEPE DOĞRU TERCİH”

Daha önce Ankara’da oynanacağı açıklanan Federasyon Kupası’nın Kartepe’ye alındığını açıklayan Uyanık; “Federasyon Kupası’nın Kartepe’de tamamen izole bir ortamda oynanacak olması çok önemli. Kupanın Ankara’da oynanacağı açıklanmıştı ama oradaki pandemi durumları malum. Federasyon da bunu gerekçe göstererek maçları Kartepe’de oynatma kararı aldı” açıklamasında bulundu.

“TAKIMDA MÜTHİŞ BİR BİRLİKTELİK VAR”

Takımda müthiş bir birliktelik olduğunun altını çizen Anıl Uyanık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Takıma en son Cemal Nalga katıldı. Transferi şimdilik tamamladık. 12 oyuncumuz var ve hepsi çok değerliler. Takımda müthiş bir birliktelik var. ABD’li oyuncularımız Myles Mack’i anlatmaya gerek yok. Zane Knowles insancıl bir karakter. Yerlilerimiz kaliteli isimler. Cemal Nalga’nın katılması takıma başka bir hava kattı.

Önemli bir yükleme döneminden geçti takım. Burada herhangi bir firenin verilmemesi önemli. Oyuncular ilk kez 6 aylık bir aradan sonra basketbola döndüler. Bu noktada teknik ekibimizi ve kondisyoner ekibimizi kutluyorum.”

“GÜÇLÜ BİR ORGANİZASYON”

Geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligi’nde PAOK forması ile boy gösteren Zane Knowles’in Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’u tercih etmesinde, kulüp organizasyonun güçlü olmasının önemli olduğunu belirten Uyanık; “Zane Knowles geçtiğimiz sezonu Şampiyonlar Ligi’nde önemli istatistiklerle geçirdi. Onun Balıkesir’e gelmesi ve bizim kulübümüzü tercih etmesi çok önemli. Kendisiyle transfer sürecinde oldukça fazla görüştük. Burada da kendisine sordum. Kulüp organizasyonun güçlü bir yapıda olduğunu ve şehirde de mutlu olduğunu söyledi. Balıkesir’in ve kulübümüzün böyle büyük isimleri ağırlayabilecek bir kapasitede olduğunu düşünüyorum. Bu şehir için de kulüp için de önemli bir durum” dedi.

“HERKESİ AKADEMİYE DAVET EDİYORUM”

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Basketbol Akademisi’nin geçtiğimiz hafta yeniden çalışmalara start verdiğine de değinen Anıl Uyanık; “12 Eylül tarihinde Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Basketbol Akademisi’nin açılışını yaptık. Çok güzel bir ortam var. Salonumuzu baştan aşağı yeniledik. Dolayısıyla çocuklar geldikleri zaman steril ve kaliteli ortam buluyorlar. Salonumuz gençlerimizin kullanımına açık. Ben herkesi akademimize davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

“İKİ TARAFIN DA HAKLI GEREKÇELERİ VAR”

Aynı zamanda TBL Kulüpler Birliği Temsilcisi olan Anıl Uyanık, TEKSÜT Bandırma’nın yerine Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’un Basketbol Süper Ligi’ne alınmasıyla ilgili olaraksa şunları söyledi: “Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, Basketbol Süper Ligi’ne alınmayı bekliyordu. Sonuç itibariyle federasyon, Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’ı lige dahil etti. Denizli Basket’in de federasyonun da kendisi tarafından haklı gerekçeleri vardır. Bu sürecin tamamıyla objektif bir şekilde yürütülmesi en sağlıklı olan durum.

0 Paylaşımlar

İLGİLİ HABERLER

Leave a Comment

error: Content is protected !!